U prvom dijelu našeg velikog God of War speciala, upoznali smo se detaljnije s ovim sjajnim Sonyjevim serijalom, s tim da je fokus prvog dijela serijala bio isključivo na prvoj igri i samim počecima serijala. Upoznali smo se detaljnije s glavnim protagonistom, nekadašnjim spartanskim vojskovođom Kratosom, kojeg su bogovi (prije svega, bog rata Ares) obmanuli, kao i njegovim motivima zbog kojih je započeo svoju osvetničku avanturu. Danas, vrijeme je da vidimo što se s Kratosom dogodilo nakon što je ispunio svoj zadatak iz prve igre, nakon što je ubio Aresa i osvetio svoju mrtvu obitelj.
Jednom je dobro, al dvaput je dvaput
God of War, iznimno uspješna akcijska avantura iz 2005. godine, koja je u potpunosti promijenila i iz temelja napisala povijest modernih akcijskih avantura, za veoma kratak vremenski period postala jedna od najpopularnijih i najboljih PlayStation 2 ekskluziva i video igara općenito. To je definitivno ohrabrilo Sony i razvojni tim Sony Santa Monica da započnu rad na nastavku ove višestruko nagrađivane igre. Milijuni igrača željeli su nastavak tragične priče o Duhu iz Sparte, posrnulom heroju kojeg je tek smrt najbližih natjerala da se trgne iz Aresovih krvoločno – mentalnih lanaca, koji su ga doveli do ludila i natjerali da sam sebi oduzme ono što mu je najdraže. Svi su željeli doznati što se dogodilo s Kratosom, nakon što je osvetio svoju obitelj. Kraj originala pružio nam je otvoren završetak, prema kojem je Kratos ubojstvom Aresa i sam postao bog rata zamijenivši ga na tronu, međutim svi smo nekako znali da Olimp baš i nije mjesto u kojem će se Kratos skrasiti, uživajući u vinu i ambroziji i družeći se i dosađujući se s ostalim bogovima i božanstvima. Svi smo nekako znali da to nije Kratosov stil, a što se zapravo s njim dogodilo, doznali smo već dvije godine kasnije (2007. godine), kada je u prodaju stigao God of War II.
U vrijeme kada su nove konzole tek uzimale zamah, a većina developera odustajala od razvoja igara za PlayStation 2, GameCube i Xbox, mnoge je iznenadila činjenica da se Sony odlučio na izdavanje nastavka blockbustera kao što je God of War na tada već osam godina starom hardveru. No, Sony je očito imao druge planove za igru i bez imalo straha odlučio je počastiti PlayStation 2 igrače još jednim, posljednjm velikih hitom za Sonyjevu najuspješniju konzolu svih vremena te na taj način zahvaliti im se na ukazanom povjerenju i vjernosti tijekom svih tih godina. A poklon, upakiran u kutiju na kojoj je pisalo God of War II, rijetko kojeg igrača je ostavio ravnodušnim.
Bila je to igretina i pol, baš kao i njezin original, te je svojom kvalitetom i raskošnošću posramila i većinu tadašnjih next-gen hitova, koji su se vrtjeli na višestruko snažnijim strojevima. Pa čime je to God of War II zaslužio da se nađe u društvu najboljih među najboljim?
Novi bog rata, nove nevolje na vidiku
Originalni God of War u svijet akcijskih avantura donio je nejvjerojatan broj inovacija koje su znatno osvježile spomenuti žanr, međutim God of War II otišao je nekoliko koraka dalje.
Uspjeh orginalne igre zadao je ekipi iz Santa Monica Studiosa prilično težak zadatak. Morali su nadmašiti sve ono što su nam isporučili u prvoj igri, a to je samo po sebi predstavljalo priličan izazov. Stoga su Cory Barlog, David Jaffe i ostatak ekipe postavili sami sebi jednostavno pitanje – Kako nešto što je već sjajno napraviti još boljim? Odgovor je bio prilično jasan – ostaviti i unaprijediti sve ono što je već dobro i na sve to dodati još hrpetinu originalnih gameplay noviteta, dvostruko više sadržaja, akcije i sve to začiniti još spektakularnijim boss fajtovima o kojima će se pričati i godinama kasnije…Upravo to su i napravili, jer God of War II je u svakom aspektu nadmašio original – bio je dvostruko veći, priča u igri je bila znatno bogatija i dublja, dizajn i kompletna audiovizualna prezentacija još spektakularniji (osobito ukoliko se uzme u obzir da je igra izašla na samom kraju životnog ciklusa PlayStationa 2) te nas je dočekalo dvostruko više WTF momenata, kako prilikom borbe s nekim od dvostruko više bossova, tako i prilikom najobičnije šetnje nekom od sjajno dočaranih antičkih lokacija.
Ono što je svakako najviše oduševilo igrače jeste još bolja, atraktivnija i brutalnija borba (osobito s imnpresivnim bossovima), koja je svako malo pred nas bacala spektakularne QTE završnice, koje definitivno nisu bile za svačiji želudac, a i često su znale alarmirati brojne dušebrižnike kojima su hektolitri virtualne prolivene krvi i hrpetina otkinutih ekstremiteta opasno smetali. Zahvaljujući pametno osmišljenoj priči i dodatnim moćima i predmetima koje je Kratos tijekom igre dobivao, u igru su uvedene nove gameplay mehanike, poput usporavanja vremena, letenja, korištenja određenih odskočnih platformi i lanaca za viši i dalji skok isl…
Originalni God of War pred igrače je bacio sjajno dizajnirane i osmišljene zagonetke, za čije je rješavanje ponekad trebalo i više od pola sata – sat, no nastavak igre je i na tom polju otišao nekoliko koraka dalje. Genijalne zagonetke u nastavku igre nizale su se pred igračima od samog početka igre pa sve do njezinog kraja, a pojedine od njih ostale su doboko urezane u pamćenje velikog broja igrača, što je bilo i više nego dovoljno da igru odigraju više puta.
Tko naljuti bogove, loše mu se piše..
Nakon što je usmrtio Aresa i osvetio svoju obitelj, Kratos je postao novi bog rata, a veća odgovornost donijela mu je i veće probleme. I dalje mučen morama koje ga proganjaju, Duh iz Sparte ignorira Atenino upozorenje i spušta se na Zemlju kako bi pomogao spartanskoj vojsci u napadu na Rodos. Zeus oživljava Kolosa iz Rodosa, s kojim se Kratos sukobljava. Kako bi ga kaznili, bogovi Kratosu oduzimaju božanske moći i Kratos još jednom postaje obični smrtnik, no i kao takav, uz pomoć Zeusa uspjeva poraziti ogromnog Kolosa, ali biva i teško ranjen. Zeus još jednom daje šansu Kratosu da se povinuje bogovima i zauzme svoje mjesto među njima, međutim Kratos to odbija. Bijesan, Zeus ubija Kratosa i uništava njegovu vojsku, a Kratos završava u Hadu, odakle ga spasava titanica Gaia. Ona mu otkriva pravu istinu u Zeusu – otkriva mu da da je i Zeus sam potomak titana, koji se odmetnuo od njih, a potom ih porobio i započeo njihovo nemilosrdno istrebljenje. Kako bi spriječila potpunu propast titana, Gaia u Kratosu pronalazi neophodnog saveznika te mu otkriva kako da porazi Zeusa. Naime, Gaia mu nalaže da pronađe Sestre Sudbine (Sisters of Fate), koje mogu vratiti vrijeme unatrag, spriječiti njegovu smrt te mu dozvoliti da se još jednom obračuna sa Zeusom i stvari okrene na svoju stranu. Kratos kreće u svoju avanturu, s ciljem da pronađe i oslobodi sve zarobljene titane i uz pomoć njih započne pohod na sam Olimp. Na svom putu Kratos nailazi na brojne saveznike, kojima vladavina Zeusa baš i nije po volji, ali i mnoge druge koji su se također uputili u potragu za Sestrama Sudbine. No, svi znamo kako prođu oni koji se Kratosu nađu na putu…
Više detalja o samoj priči God of Wara II ipak nećemo otkrivati, čisto zbog one šestorice igrača koji igru još nisu odigrali. No, svakako ćemo naglasiti da se radi o jednoj od najboljih igara PlayStation 2 ere, koja je prodana u preko pet milijuna primjeraka te je prikupila još više nagrada nego original, a među tim nagradama bile su i one najprestižnije, za igru godine.
Iako će God of War II definitivno ostati zapamćen kao jedna od najboljih igara proteklih 10 godina, postoje i određene negativne stvari po kojima će ova igra ostati upamćena. Prije svega, te negativne stvari odnose se na prilično bizarnu marketinšku kampanju koja je pratila izlazak igre. Naime, Sony je prilikom marketinške kampanje za igru u Grčkoj organizirao događaj koji je šokirao javnost – promocija igre donijela je mnošto polugolih hostesa čije je lascivno ponašanje aludiralo na grčke nimfe, a sve je to bilo ispraćeno zaista ogavnim događajem ritualnog žrtvovanja koze. Sve ovo dovelo je do brojnih negodovanja i tužbi, a za dlaku je izbjegnuta totalna katastrofa koja bi proistekla iz bojkota Sonyjevih proizvoda. Sve se ovo ipak nekako stišalo, sve je dobro prošlo (osim jadne koze, koja je ovu promociju glavom platila) i God of War II je ipak izašao, a sve ostalo je povijest.
God of War i mitologija – koga je Kratos sreo (i obezglavio) na svom epskom putu osvete?
Prošli put upoznali smo se s nekolicinom mitoloških likova i bića koja je Kratos sreo i u većini slučajeva sredio. Broj takvih likova u nastavku igre udvostručen je, a kako ih je zaista mnogo, nećemo trošiti vrijeme na standardne protivnike, poput Minotaura, Kiklopa, Kerbera, Sirena, Gorgona i ostalih, već ćemo se pozabaviti onim važnijim. Idemo vidjeti tko se sve ovoga puta Kratosu našao na putu…
- ZEUS – vrhovni grčki bog u God of War II igri ima mnogo značajniju ulogu u odnosu na onu iz originalne igre. Sada konačno doznajemo tko je Zeus zapravo i koji su njegovi motivi. Iako su ga titani othranili i podigli, Zeus se okreće protiv njih i objavljuje im rat. U Kratosu vidi smetnju i potencijalnu opasnost za cijeli Olimp, stoga ga pokušava ubiti no Kratos se vraća i odlučno kreće u osvetu. Što se tiče prave grčke mitologije, u prošlom dijelu speciala pisali smo u Zeusu, pa se nećemo previše zadržavati na njemu.
- ATLAS – svakako jedan od najzačajnijih i najpoznatijih titana jeste Atlas. Ogromni četveroruki titan bio je najsnažniji titan, no tijekom “velikog rata” (rat bogova i titana) on biva poražen od strane Hada i Posejdona. Had Atlasu uzima dušu te ga baca duboko u Had, gdje lancima okovani Atlas svojim rukama nastavlja držati svijet iznad. U grčkoj mitologiji, Atlas pripada drugoj generaciji titana. Nakon velikog rata, Atlas je bio primoran da zauvijek odvaja Gaiu (zemlju) od njezinog supruga Ouranusa (neba). Za Atlasa se vežu brojne mitološke priče. Prema jednom mitu, Atlasa je Perzej pomoću Meduzine glave skamenio te su od njega nastale atlaske planine u Sjevernoj Africi, a česte su i njegove skulpture koje ga prikazuju kako na ramenima nosi Zemlju. Drugi mit Atlasa povezuje i s Herkulesom, no o njihovoj priči neki drugi put…
- ATENA – Atena u nastavku igre također ima značajniju ulogu. Naime, njezina uloga uglavnom je bila da kontrolira Kratosa i pomogne mu kao njegov glas razuma, međutim svi njeni napori u tome na kraju će joj doći glave. Vođen slijepim bijesom, Kratos prilikom finalne borbe sa Zeusom slučajno ubija Atenu koja u zadnji trenutak spašava Zeusa Njezina smrt označit će početak kraja Olimpa i svih bogova. O Ateni iz prave grčke mitologije, također smo pisali u prvom dijelu speciala, pa bacite pogled …
- GAIA – titanica Gaia bila je oličenje božanskog reda i zakona, podigla je i othranila samog Zeusa, koji joj je kasnije okrenuo leđa. Nastojeći da oslobodi ostale titane, Gaia sklapa savez s Kratosom koji joj pomaže pri pronalasku titana, koje eventualno i oslobađa te zajedno s njima kreće u pohod na Olimp. Gaiu ćemo ponovo sresti u trećem nastavku igre no o tome u nekom drugom dijelu speciala. Prema grčkoj mitologiji, titani su prvi vladali Zemljom. Prema predanju, bilo je 12 izvornih titana, a Gaia je bila njihova majka te majka same Zemlje.
- KOLOS IZ RODOSA – prvi boss na kojeg je Kratos naišao u ovoj igri bio je Kolos i Rodosa, ogromni kip, oživljen od strane Zeusa. No, iako potpomognut od strane bogova, koji su pri tome Kratosu uskratili božanske moći, Kratos za Kolosa ipak predstavlja preveliki zalogaj te ga Kratos uništava. Kolos iz Rodosa nije nikakvo mitsko biće, već je jedno od sedam svjetskih čuda. U pitanju je ogromna brončana statua koja se nalazila u luci Rodosa. Ta ista statua stajala je 56 godina prije nego što ju je uništio ogromni zemljotres 226. godine prije Krista.
- TYPHOON – Typhoon je titan koji su bogovi nakon Velikog Rata zarobili unutar velike planine te ga s velikim lancem vezali za Prometeja na površini te planine. Vremenom je razvio ogromnu mržnju prema bogovima a smatrajući i Kratosa slugom bogova, Typhoon odbija pomoći Kratosu, no Kratos ga lukavstvom pobjeđuje te oslijepivši ga odlazi, ostavljajući ga u lancima iz kojih se ovaj nikada i neće izvući. Grčka mitologija Typhoona opisuje kao jednog od najopasnijih titana, poznatog još i pod nadimkom “Otac svih čudovišta”, a bio je poznat i kao otac velikih oluja i vjetrova. Typhoon je također bio poznat po svome sukobu sa Zeusom, koji ga je porazio i zarobio unutar planine Etne. Zanimljivo je i to da prema nekim predanjima Typhoon zapravo nije titan, već veliko čudovište koje ima moći kontroliranja vjetrova i oluja.
- PERZEJ – drugi pozitivni “nesretnik” kojeg je susret s Kratosom skupo koštao jeste još jedan mitološki heroj, polubog Perzej. Naime, misleći da ga Sestre Sudbine testiraju, Perzej zahvaljujući svome magičnom maču i kacigom nevidljivosti pokušava ubiti Kratosa, no Kratos na prilično brutalan način ubija njega. U pravoj mitologiji, Perzej je poznat po tome što je ubio Meduzu.
- TEZEJ – Tezej je jedan od nekoliko “pozitivaca” koji su se sukobili s Kratosom te iz tog sukoba izvukli deblji kraj. Kao čuvar konja Sestara Sudbine, Tezej je pokušao spriječiti Kratosa da se domogne Sestara, no baš kao i mnogi prije njega, u tome nije uspio. Platio je glavom što se Kratosu našao na putu. Tezej je jedan od najpoznatijih heroja grčke mitologije, a najpozantiji je po tome što je ubio Minotaura, nezakonitog sina kralja Minosa. Poznat je i po svojoj lošoj sreći sa ženama
- JASON – Jasona, jednog od Argonauta, također smo imali priliku vidjeti u ovoj igri, međutim njegova sudbina u igri bila je nešto drukčija od one koju poznajemo iz grčke mitologije. Naime, prilikom svoje avanture u Močvari Zaboravljenih, Jason i njegovi Argonauti dožvjeli su sporu i bolnu smrt. Kratos prilkom svoje avanture nailazi na napola pojedenog Jasona, čije tijelo potom iskorištava kako bi prošao kroz zaključanu kapiju te od njega uzima Zlatno Runo. Prije nego što doznamo tko je zapravo Jason bio u grčkoj mitologiji, postoji još jedna zanimljivost vezana za njegov susret s Kratosom, a za koju rijetki znaju. Naime, u God of War romanu (o njemu nešto više u nekom od narednih dijelova speciala), Jason preživljava susret s krvoločnom zvjeri.Kratos ga spasava od čeljusti razjarene zvjeri, a Jason mu otkriva da se i on zaputio za Sestrama Sudbine, ali da se na pola puta predomislio jer je želio vratiti se svojoj obitelji. Nakon njihovog razgovora, Jason pokušava ubiti Kratosa, međutim Kratos njega ubija i uzima Zlatno Runo. Kada je u pitanju grčka mitologija, jedan od najpoznatijih mitova upravo je Mit o Argonautima, prema kojima je Jason sa svojom posadom krenuo u potragu za Zlatnim Runom. Ukoliko vas zanima zašto su se on i njegova posada zvali Argonautima, otkrit ćemo vam i to – svoje ime dobili su po brodu kojim su plovili, a koji je nosio ime Argos.
- IKAR – rijetki su oni koji nisu čuli za Mit o Ikaru (Ikarusu). Mitski letač imao je svoju ulogu i u ovoj igri te je doživio svoj kraj identičan onome iz popularnog mita. Nakon susreta s njim Kratos je dobio novu sposobnost – s obzirom da je uzeo Ikarusova krila, Kratos je mogao preletjeti kraće dionice i lebdjeti iznad istih. Za sve one kojima Mit o Ikaru nije poznat, red je da o istome kažemo par riječi. Naime, Ikar je bio sin Dedala (Dedalusa), arhitekta kralja Minosa koji je napravio i labirint u kojem je Minos smjestio Minotaura. Dedal je bio poznat po svojim izumima a najpoznatiji njegov izum bila su krila koja je napravio od perja i voska. S obzirom da su Ikar i Dead bili Minosovi zarobljenici, Dedal je napravio dva para krila – jedan za sebe, a drugi je dao svome sinu Ikaru. Ikar i Dedal su trebali pomoću krila pobjeći iz zarobljeništva, a prije nego što su se bacili s vrha tornja u kojem su bili zatočeni, Dedal je Ikaru rekao da ne leti previsoko, međutim Ikar ga nije poslušao te se približio suncu, koje je otopilo vosak s njegovih krila te se Ikar strmoglavio u svoju smrt, koju je našao u dubinama Egejskog mora.
- FENIKS – još jedno mitološko biće za koje su gotovo svi čuli svakako je Feniks. Na putu prema Lakhesisinom tronu, Kratos koristi pepeo ove pale ptice te ga baca u vatru kako bi uskrsnuo Feniksa, pomoću kojeg potom i stiže do Hrama Sudbine. Prema mitologiji, Feniks je bio legendarna vatrena ptica, čije uskrsnuće iz pepela predstavlja metaforu za ponovno rođenje.
- ATROPOS – kao najstarija i najokrutnija od Sestara Sudbine, Atropos je imala moć da promijeni tijek sudbine svakoga koga dodirne. Nakon što je Kratos ubio Lakhesis, Atropos vraća Kratosa u trenutak njegove borbe protiv Aresa te, kako bi promijenila tijek borbe, uništava njegov mač, međutim Kratos uspjeva prevazići tu zamku te Atropos zaroboljava u ogledalima zajedno s njezinom sestrom Lakhesis. U mitologiji, Atropos je bila poznata po tome što je sjekla životnu liniju smrtnika (ubijala ih), odnosno određivala kada će nekome od smrtnika doći kraj. Prema legendi, životnu liniju Atropos bi presjekla nevjerojatno oštrim škarama, nakon čega tu liniju jednostavno nije bilo moguće spojiti
- EURYALE – debela i odvratna Euryale najjača je od sestara Gorgona. S obzirom da je Kratos u originalnoj igri prilikom Aresove opsade Atene ubio njezinu sestru Meduzu, Euryale je spremno dočekala svoju priliku da se osveti Duhu iz Sparte. Naravno, u tome baš i nije uspjela, pošto ju je Kratos ubio, a njezinu glavu, koja je imala slične moći kao Meduzina, iskoristio je u borbi protiv svojih protivnika. U pravoj grčkoj mitologiji, Euryale je također bila jedna od sestara Gorgona. Zanimljivo je da su ona i njezina sestra Stheno bile besmrtne, dok je treća sestra (Meduza) i te kako bila smrtna (to je Perzej svima dokazao). Prema pojedinim pričama, Euryale je bila poznata i po svome plaču zbog smrti svoje sestre Meduze.
- PROMETEJ – tijekom svoje potrage za Sestrama Sudbine, Kratos prolazi kroz Typhoonovu jazbinu, snježnu planinu gdje obitava titan Typhoon. Na tom svom putu on nailazi na Prometeja koji je lancima vezan za Typhoonovu ruku, kako ne bi pobjegao od velikog bijelog orla koji mu svakodnevno jede jetru. Prilikom njihovog susreta, Prometej moli Kratosa da ga oslobodi svih muka i baci ga u vatru, no kako Kratos nije mogao dohvatiti lanac, on ga ostavlja i nastavlja svoju avanturu. U pravoj grčkoj mitologiji, titan Prometej je jedan od najpoznatijih mučenika. Optužen da je smrtnicima dao vatru, Prometej je od strane bogova osuđen na vječitu patnju – Zeus ga je na vrhu planine okovao lancima, gdje mu je orao svaki dan kljucao jetru, koja bi nakon što ju orao pojede, sutradan bivala regenerirana. Prema mitologiji, Prometeja je njegovih muka spasio Herkules.
- KRAKEN – “Release the Kraken!” vjerujem da svima kada pročitaju riječ kraken kroz misli prođe spomenuta rečenica. Kraken je jedno od najvećih čudovišta s kojim se Kratos susreo. Kreatura koja zbog svojih ticala podsjeća na hobotnicu, a čvrst oklop kojim je bila oklopljena umalo je Kratosa usmrtio, međutim Gaina vizija dala mu je dovoljno snage da ovom čudovištu zada smrtonosni udarac. Krakena nećemo pronaći u grčkoj mitologiji. U pitanju je biće koje svoje korijene vuče iz nordijske mitologije, a koje je postalo iznimno popularno u brojnim filmovima, igrama i drugim djelima pop-kulture.
- LAKHESIS – kao jedna od Sestara Sudbine, Lakhesis je bila gospodarica prevare i obmane. U više navrata, u raznim oblicima, pojavljivala se pred Kratosom i obraćala mu se i prije nego što je on stigao do nje. Da bi došao do nje, Kratos je morao ispuniti brojne zadatke, a ona je svoj kraj dočekala zarobljena u ogledalu zajedno sa svojom sestrom Atropos – nakon što ih je zarobio u ogledalima, Kratos razbija ista te na taj način briše sve vezano za njihovo postojanje. U grčkoj mitologiji, Lakhesis je druga najstarija i vjerojatno najmanje okrutna od Sestara Sudbine, a poznata je bila po tome što je određivala sudbinu bogova i smrtnika.
- CLOTHO -u God of War II igri Clotho, treća od Sestara Sudbine, bila je zamišljena kao odvratno nepokretno orostasno crvoliko stvorenje s mnogo ruku i grudi. Nakon što je zapečatio sudbinu Lakhesis i Atropos, Kratos susreće Clotho koja ga upozorava da se ne igra s nitima života. Kratosu se taj njezin prijedlog baš i nije svidio pa ju on na još jedan ekstremno brutalan način lišava života. U grčkoj mitologiji, Clotho je najmlađa od Sestara Sudbine, a mitološki zapisi opisuju je kao prelijepu djevojku koja je tkala niti života smrtnika.
- PEGAZ – kako bi pomogla ranjenom Kratosu, Gaia šalje krilatog konja Pegaza u pomoć, koji potom postaje jedan od redovnih Kratosovih “partnera u zločinu”, odnosno njegovo prijevozno sredstvo do udaljenih lokacija. Prema jednim mitološkim zapisima, krilati konj Pegaz pojavio se iz Meduzine krvi nakon što ju je Perzej ubio, a prema drugim Pegaz je pomagao heroju Belerofonu koji je ubio Himeru. Pegaz je prema grčkoj mitologiji Posejdonov i Meduzin sin.
- ALRIK – barbarskog kralja Alrika sjećamo se iz originalne igre. Da, to je onaj barbarski kralj, kojeg je Kratos dekapitirao nakon što je od Aresa dobio Oštrice Kaosa. Pobjegavši iz Hada (ili ga je Had zapravo pustio), u želji da se osveti Duhu iz Sparte, on je još jednom ukrstio koplja s Kratosom te je ponovo poražen, a Kratos je potom od njega uzeo ogromni čekić koji mu je poslužio kao moćna zamjena za vjerne oštrice. S obzirom da je izmišljen za ovu priliku, Alrika nećemo naći mitološkim zapisima.
Ovim bismo završili drugi dio God of War speciala. Već tijekom idućeg tjedna očekuje vas i treći dio speciala, u kojem ćemo se pozabaviti “malim” God of War igrama. U međuvremenu, dobro pročitajte ovaj dio speciala, jer baš kao i u prvom dijelu, i ovaj dio speciala sadrži odgovore na pitanja koja će se naći u nadolazećoj nagradnoj igri.. Do skorog čitanja!
Leave a Comment