Evo ga, nakon brige koju je izrazio Sony, javili su se Google i Nvidia. Iako ih se ovo ne dotiče generalno jer niti jedna od njih nije gaming platform holder u klasičnom smislu riječi, njihova pobuna ima smisla kad se odmaknemo od konzolaškog ekosustava. Google kao vlasnik Android platforme zastupa narativ da će Microsoft s ovom akvizicijom steći nepoštenu prednost na polju cloud, pretplatničkog i mobilnog gaminga, s čime se Nvidia slaže. Naravno, sve ovo dolazi kao dodatna municija za federalna tijela (FTC) u SAD-u koje su podnijele sudsku tužbu kako bi preispitala ovu akviziciju.
Naravno, sve ovo malo zvuči pomalo licemjerno kad se uzme u obzir da Microsoft pruža xCloud (kroz Game Pass Ultimate) na Androidu u punoj snazi i da je sam Google ubio svoj gaming servis (Stadia) pa samim time nema konkurenta u Microsoftu. Što se tiče istih stavova koji dolaze iz GPU diva, mišljenja smo da Nvidia pokušava vratiti milo za drago jer je Microsoft bio jedna od tvrtki koja se pobunila u njihovoj propaloj kupnji ARM-a.
Dodatno, mislimo da obe tvrtke žele za sebe ustupke koje je Microsoft ponudio Sonyu. Nvidia na svom GeForce Now servisu trenutno nema uopće Activision/Blizzard igre i ovo bi bio savršen trenutak da dobije najmanje Call of Duty na deset godina, dok bi Google mogao reći da se sve Activision/Blizzard mobilne igre uredno pojave na Android Play Storeu. Sve ovo postaje besmisleno kad se uzme u obzir da Game Pass radi na PC-u (Windows i Linux) i mobilnim uređajima putem xCloud streaming servisa. U svakom slučaju, očito je da nas očekuje iznimno zanimljiv početak godine i borba u kojoj su se grupirali Sony, Google i Nvidia s jedne strane protiv Microsofta s druge strane.