INFO BOX
- DEVELOPER: ActaLogic
- PUBLISHER: ActaLogic
- PLATFORME: iOS, Android
- ŽANR: Endless runner/platformer
- DATUM IZLASKA: 22.listopada 2015.
- PLATFORMA NA KOJOJ JE IGRA TESTIRANA: iPad Air
Najezda runner igara ne prestaje, a najnovija igra iz tog žanra dolazi nam od ActaLogice i u glavnoj ulozi stavlja simpatičnu ovcu koja zna sve vještine Kung-fua. No, uz standardan princip igranja, Kung-Fu Sheep donosi svoje inovacije u ovaj žanr koji, naočigled, nema što više novoga ponuditi. Igra prvenstveno omogućuje kretanje po stazi u smislu samostalnog vraćanja unatrag (iako je to kretanje ograničeno), a perspektiva napretka u igru se ovdje odvija s lijeva na desno. To je donekle rijetkost u ovom žanru, a upravo zbog toga je igra i dobila svojevrstan platformerski štih od kojeg sigurno ne bježi.
Glavna premisa i je platformska, sa svojim likom skupljate novčiće po stazi koji su raznih oblika, izgleda i vrijednost, preskačete razne provalije te nastavljate svoj put povremeno se boreći sa nekim od protivnika koji isto vladaju borilačkim vještinama. Glavna stvar za napredovanje je upravo i pobjeđivanje tih protivnika – igra vam zadaje konkretan broj raznih tipova protivnika koje morate poraziti (laganim skokom na njih ili long jumpom s kojim se vaša ovca vrti po zraku i usput zadaje udarce) čime dobivate određene pojase i napredujete u igri. Možete i krenuti u borbu na drugi način kada se aktivira određeno tapokanje potrebnih boja kako bi pobijedili (oni koji su igrali Guitar Hero svakako će shvatiti o čemu se radi). Također, način igranja levela je pomalo čudan..svaki level se zapravo odvija na istoj stazi i traje minutu, a ako preživite tih minutu aktivira se ”idući level” koji postaje malo brži i tako sve dok ne izgubite.
Svaka igra koja naginje tome da bude zabavan endless runner trebala bi se potruditi da uistinu bude zabavna. No, to kod ove igre ipak nije slučaj – prvih 10tak nivoa je dosta sporo i dosadno, što možete sami ispraviti na početku igre podešavanjem brzine no glavna boljka je zapravo nezanimljiv i jednostavan okoliš te premalo događaja na vašem putu koji bi vas trebali ”zaraziti” da je igrate na duže vrijeme. Često i upravljanje predstavlja problem. Vraćanje ”u lijevo” je dobra inovacija no često ipak nepotrebna jer ekran kad se brže kreće prema desno ta mogućnost vraćanja ne donosi ništa osim probleme. Velika je šteta što je nemoguće skakati unazad, što čini ovaj dodatak vraćanja još čudnijim. Skakanje se odvija tapkanjem bilo gdje po ekranu dok se spomenuti long jump aktivira swipeom po ekranu što neki put ne reagira na vrijeme ili ne reagira uopće. U svakom slučaju, unatoč jasnim kontrolama, mogle su biti puno pristupačnije. Teško se oteti dojmu da igra ne bi bila zanimljivija da ne postoji kretanje u lijevo nego da se vaša ovce kreće automatski prema naprijed, a skok i duži skok da budu zasebne tipke.
Sam izgled igre ima i dobre i loše stvari. Likovi su lijepo dizajnirani, dok su pozadine/nivoi dosta bezlični i prejednostavni. Zvukovi su, unatoč uvjeravanju da su ludi i zabavni, poprilično iritirajući nakon nekog vremena, prvenstveno zbog toga što se ponavljaju. Pozadinska glazba je lijepa i umirujuća, no pitanje je da li nam takva glazba u ovakvom tipu igre treba. Unatoč svemu, igra može biti zabavna mlađoj populaciji koja se često ne susreće s ovakvim igrama, no svakako bi za vizualnu privlačnost mlađih gamera/ica onda možda bilo bolje da su glavni likovi nacrtani, a ne dizajnirani u 3D-u. Veću privlačnost igranju Kung-Fu Sheep bi imao da su neizbježni taskovi i achievmenti jasnije naznačeni, da su dostupni jednim klikom i da se ponekad pojave na ekranu ili nam jasnije daju do znanja da smo ih ispunili.
Unatoč osjećaju nedovršenosti, igru vrijedi isprobati prvenstveno jer je besplatna. A ako ste fanovi žanra, svakako ćete imati još neke dojmove oko igre za koje vas pozivamo da ih podijelite s nama u komentarima.
Leave a Comment