Nema pretjeranog smisla pisati novu recenziju o Diablu III i njegovoj expanziji jer smo taj dio posla već odradili i u samoj ediciji za konzole nema nekih pretjeranih (drastičnih u pogledu sadržaja) pomaka od originalnog Diablo III recepta kojeg imamo na PC-u, no Ultimate Evil Edition ipak zaslužuje par redaka.
Diablo III je imao ponešto grbav put od same najave pa sve do ove (valjda) finalne verzije koja je pred nama. Bez obzira na činjenicu da je Diablo III od svog starta imao jako dobar gameplay u pogledu taracanja hordi neprijatelja, najveći problem je bio nekakav smislen kontinuitet dropova kroz igru i dosta kritiziran skill tree/set.
Dve godine patchanja, slušanja želja i pozdrava od strane igraće zajednice su ipak urodile plodom te je Diablo III s vremenom postajao sve bolji i kada bi se sada radila neka recenzija od početka do kraja, sam dojam bi sigurno bio još nešto bolji od naših inicijalnih ocjena (koje su same po sebi iznimno visoke). No ono što je Blizzard napravio s konzolaškim verzijama predstavlja uistinu sjajan posao i zaslužuje svake pohvale, pa ajmo istaknuti par stvarčica.
Klik vamo, klik tamo?
Obzirom da je ovo moj prvi Diablo na kontroleru (i konzoli uopće), logično je da prvo što uskače u oko jesu kontrole koje su, usudio bih se reći, superiornije bratskoj verziji na PC računalima.
Lakoća kretanja i izvođenja raznoraznih čudesa specifičnih za pojedinu klasu su istinsko osvježenje i zaista odskaču od PC brata (ili sestre) što čini Diablo III uistinu iskonskim akcijskim RPG-om koji bez ikakvih poteškoća stoji na tronu leševa svih ostalih hack & slash RPG igara.
Opet Diablo III i zašto?
Pa stvar je vrlo jednostavna, odnosno postoji par stvari. Ultimate Evil Edition u sebi sadrži originalni Diablo III, njegovu expanziju Reaper of Souls i ultra zabavni (beskrajni) Adventure mode. Povećan level cap, skill tree koji je dorađen (prerađen) i naravno jedan od ključnih dodataka jest četvrti pasivni slot.
Za one koji su igrali Diablo III na prošloj generaciji konzola (a znam da vas ima) dobra je vijest što mogu s lakoćom migrirati sve svoje likove na novu generaciju (PS3->PS4, PS3->XOne ili X360->XOne, X360->PS4), bez ikakvih dodatnih troškova ili muka.
I opet, svrha svega je taracanje!
Da, ukoliko ste novi igrač i niste sigurni tko koga i zašto, ruku na srce…to nije niti bitno. Zanemarite priču koja je generička (Zlo je došlo, ajmo ga ubiti) i koncentrirajte sa na ono zbog čega smo tu, a to je ubijanje hordi neprijatelja koji imaju jedan zadatak, on je da vam izvade i zatuku mozak u obližnji panj/kamen ili što god je u tom trenu dostupno. Već spomenute sjajne kontrole jamče da će ubijanje i tumaranje tamnicama, poljanama, pustinjama…svaki put biti sjajno iskustvo koje će teško dosaditi tako brzo.
Obzirom da je ovo već treća platforma ili generacija na koju nam dolazi Diablo III, sve što treba imati na umu jest slijedeće. Uz poboljšani loot sistem i dropove, prerađeni skill tree i još hrpe sitnih poboljšanja Ultimate Evil Edition se zaista nudi svim vlasnicima novih konzola kao sjajna kupnja i definitivno je igra koja bi trebala biti u vašoj kolekciji. A najbitnija činjenica je da igrači na novim konzolama na kraju nisu ostali zakinuti za ništa, već su usudio bih se reći dobili i najbolju verziju ove igre od svih do sada.
Za one željne dubljeg pregleda u ono što Diablo III nudi, mogu škicnuti naše originalne recenzije:
Recenzija: Diablo III
Recenzija: Diablo III: Reaper of Souls
Leave a Comment