Kako je bilo s Injustice:Gods Among Us, tako se i nastavilo sa Mortal Kombatom. NetherRealm Studios i DC očigledno imaju dublju suradnju nego što se očekivalo, budući da su se uspjeli dogovoriti oko stripa koji će izlaziti na tjednoj bazi (u zasada neodređenom broju nastavak) i služiti kao prequel najnovijoj Mortal Kombat igri. Iako će se naći nekoliko primjera igara iz ovog žanra koje su tehnički gledano bolje od MK serijala, malo tko će poreći važnosti MK-a u kontekstu story modea koji za sobom donose iz nastavka u nastavak. Čak i one najgore igre iz serijala (zajedno sa spin-offovima) imale su intrigantnu radnju i zaplete, a u najgorem slučaju bile lijepi dodatak cijelom kanonu.
RECENZIJA SADRŽI SPOILERE
Upravo ta priča je bila glavni pokretač devetog dijela, takozvanog reboota serijala sa Raidenovim vraćanjem u prošlost i pokušaja dobivanja drugačijeg rezultata od onoga kojeg smo vidjeli u Armageddonu. I tako, umjesto da Raiden i njegovi ratnici isprave greške, sve se na kraju još pogoršalo. Puno važnih likova je poginulo na kraju devetog Mortal Kombata, a oni koji su ostali nisu odavali povjerenje u ”bolje sutra” za EarthRealm. No, prema onome što znamo o igri koja izlazi ove godine, mnogo likova je imalo neke sretne dijelove u svom životu nakon svih tih događaja (Johnny Cage i Sonya su dobili kćer, primjera radi) a razni realmovi još nisu izgubljeni. No, prije nego što skočimo 25 godina nakon događaja u zadnjem nastavku i zaigramo novi Mortal Kombat, onaj veliki postotak fanova kojima je stalo do priče i do načina nastajanja svih novih likova imaju ”slatke zadatke” – čitanje vizualno primamljivog MK stripa koji će objasniti mnoge nove i stare likove, a i pojasniti gdje su svi ostali likovi iz prijašnjih igara ( naprimjer, sa članom Red Dragon klana Hsu Haom se jako brzo rastajemo).
Autor stripa Shawn Kittelsen i crtač Dexter Soy odmah nas ubacuju u akciju koja ubrzo bude puna krvavih fatalitya, pa se s te strane može reći da je strip vjeran igri. Nažalost, priča nas ne uvodi u događaje koji se odvijaju odmah nakon završetka turnira u prošloj igri, barem ne odmah. Beznadna atmosfera ili referiranje na tragične događaje iz igre je izostalo. U početku pratimo Kenshija i njegovog sina u sukobu s Red Dragon klanom koji završi Scorpionovim spašavanjem. Scorpion je očito doživio određene promjene, te više nije zaluđen osvetom i ima ”svoga demona pod kontrolom”, kako navodi sam Kenshi u stripu objašnjavajući okrutne događaje svom sinu. Nakon toga brzo letimo u sukob druga dva poznata lika iz MK kanona, Sub-Zeroa i Kana, iz ne baš jasnih razloga. A ni prvi sukob nije bio baš dosta jasan.
Očito je da se radi o određenim događajima koji će svoju dubinu i objašnjenje dobiti u kasnijim brojevima. 40 stranica, pogotovo u ovakvom stilu crtanja i editiranja, zna biti poprilično malo. Iako, budimo iskreni, prvi broj Injusticea nas je već uspio navući dosta dobro. MK ima svakako i problem da nisu toliko poznati kao kolege super junaci, a već se u prvom broju vidi da je dosta rezerviran samo za one koji misle igrati iduću MK igru ili za one koji i dalje prate sve oko Mortal Kombata.
Prvi broj nije donio puno uzbuđenja, iako je ispunio obećano – krvavi potezi, ubojstva i MK likovi u svojim pustolovinama nakon događaja u devetom nastvaku i prije događaja u desetom nastavku. Iako se sve brzo kreće, nedostaje dubine koju očekujemo od medija koji ima priliku to omogućiti. Neloš početak i čekanje novoga nastavka za donošenje konkretnije presude. Za sada je:
Leave a Comment