Nova godina, novi mjesec, novi mobilni hitovi koji nam se nameću na Appleovim i Googleovim dućanima. Od čudne igre solitairea koja je nekako uspjela spojiti igranje golfa preko indie eksperimenata i povrataka legendarnih igara, donosimo vam pet naslova koji zaslužuju vašu pozornost u prvom mjesecu 2017. godine. Naš izbor ovoga puta ne uključuje potpuno nove igre, već smo nadodali neke starije koje, zbog određenih razloga, zaslužuju pozornost ljudi sa pametnim mobitelima i tabletima i u 2017. godini. Pa, bacite pogled što je odabrano!
Zadnje izdanje iz Lifeline serijala, Whiteout, izašlo je još u svibnju prošle godine, no dobiva na novoj važnosti ovoga mjeseca jer je na Appleu besplatna u sklopu ”Free App of the Week” akcije. Ako dosada niste probali ovu interaktivnu igru / priču koja dodaje svoj twist naspram drugih sličnih igara ovo je svakako dobra prilika. Najvažniji twist u igri gdje komunicirate sa osobom kojoj pomažete povremenim savjetima i rješavate time misteriju u kojoj se našao taj lik je dijalog koji se provodi u, što mnogi vole zvati, real-timeu. Ukratko, ponekad će taj lik, u ovom slučaju zvani Taylor, krenuti obavljati određenu radnju kako bi se izvukao iz nevolje, a vi ćete ga tada čekati nekoliko minuta da se ponovno javi, pa nekad i pola sata. U tom slučaju ćete dobiti notifikaciju, kao da se radi o SMSu ili poruci vaših prijatelja na nekom od društvenih mreža. Zanimljiva premisa koju vrijedi isprobati, pogotovo ako niste prije igrali ikakvu igru toga žanra.
4. Grumpy Cat’s Worst Game Ever
Popularna mačka dobila je i svoju mobilnu igru koja je kolekcija raznih mini-igara. Neke su teške, neke lagane, a neke jednostavno čudne, a sve je popraćeno vrijeđanjem vaše stručnosti, kao i same igre. Igra zaista nudi veliki broj tih mini-igara, od hvatanja laserske točke do skakanja po oblacima ili bacanje iz kutije u kutiju. Kada uz to dodamo relativno OK humor (ako vam se inače sviđa humor Grumpy Cat memea) i činjenicu da je igra besplatna, Grumpy Cat’s Worst Game Ever se postavlja u kategoriju jedne od najboljih igara. Ne svih vremena, ali ovoga mjeseca sigurno.
Što uopće reći o Mega Manu, i to pogotovo o prvih šest klasičnih Mega Man igara sa konzola koje su odgovorne za njegovu slavu i popularnost. Capcomovo remek-djelo se napokon pojavilo u obliku porta za mobitele, i to u zasebnih šest nastavaka po cijeni od 2.79 američkih dolara po komadu. Svakako nije nešto za trošiti osim ako vas nostalgija toliko osvaja i ukoliko ste se stvarno zaželjeli ovoga klasika. Kako to općenito biva s ovim igrama, iste se možda neće svidjeti novim generacijama, a i nekima starijima kojima je ostala u dobrom sjećanju možda ponovno igranje naruši tu iluziju. U svakom slučaju, pohvalno za Capcom što su svim fanovima odlučili priuštiti tu mogućnost ponovnog igranja Mega Mana, kada već nema novih nastavaka. Makar to i dodatno naplatili.
2. Drop Flip
Vizualno jednostavna, a primamljiva, Drop Flip je logička igra sa jednostavnim zadatkom: ubacite loptice u kanticu, izbjegavajući i iskorištavajući elemente(prepreke) koje vam se nalaze na putu. Nema tu puno dodatnog mudrovanja, ukoliko vam je nekad potrebna jednostavna logička igra koja nudi povremene kompleksne izazove, ne tražite dalje od Drop Flipa. Izašla je i novija verzija, Drop Flip Seasons, koja vam nudi još dodatnih izazova i mozgalica.
1.Fairway Solitaire / Fairway Solitaire Blast
OK, istina, igra je na mobitelima od 2012. godine, dok je Blast izašao 2015. godine, no dnevni zadaci, single play mogućnosti i odlična audio-vizualna prezentacija i dalje čine ovu igru jednom od najboljih preporuka, bar za početak nove godine kada je novih naslova manje. Odličan spoj solitairea i golferskog ugođaja popraćen je sjajnim crtežima i atmosferičnim ”terenima” čije kombinacije prvenstveno nasmijavaju, ali i pružaju određenu zabavu. Big Fish Games održava obje verzije igre i čini nam se da ne misle stati sa podrškom, bar dok se ne pojavi još jedan nastavak. Obje igre su besplatne, pa ako ste obožavatelji neobaveznih kartaških igara, a niste znali za ovaj naslov – nema na čemu.
Leave a Comment