Riot je odlučio da za desetu obljetnicu kompanije fanove obraduje sa par noviteta. Svi znamo da je League of Legends suvereni vladar esport scene, ali po ovim zadnjim najavam,a Riot planira da proširi svoj utjecaj i van MOBA svijeta.
Već smo pisali o tome da Riot radi na novoj fajterskoj igri, a sada smo dobili i neke, doduše neslužbene, video klipove same igre. Može se naslutjeti da će igra biti smještena u League of Legends svijet. Međutim nismo sigurni o kakvom će se gameplayu raditi. Riot je ranije kupio Radiant Entertainment, tim koji je bio zaslužan za PC tabačinu Rising Thunder. Iako igra nije postigla veliki uspjeh, zanimljiv je bio način igranja, koji se bazirao na poprilično jednostavnoj interakciji bez komplikovanih mehaničkih izvođenja poteza na koje smo navikli u popularnim naslovima. Znajući da Riot obično gleda da pojednostavi stvari zbog veće populacije igrača, možemo očekivati da i ovaj naslov bude imao veoma jednostavniji gameplay. Kako u sve to misle uklopiti abilityje karaktera, ostaje da se vidi.
LEAGUE OF LEGENDS FIGHTING GAME FOOTAGE pic.twitter.com/FrQiOhK5Ol
— Panda Global (@PandaGlobal) October 16, 2019
Drugi novitet je potpuno nova igra pod nazivom Legends of Runeterra. Radi se o kartaškoj igri po uzoru na Hearthstone, smještenoj u League of Legends univerzum. Trebala bi izaći za PC i mobilne platforme (Android i OS). Ono što u startu oduševljava, svakako je odsustvo randomizera. Ovo znači da kada otključavate ili kupujete karte, možete da birate točno onu kartu koja vama treba, slično kao otključavanje championa u LoL-u. Znači nema nikakvih random paketa u kojima možete ili ne morate dobiti nešto. Za sada, developeri jamče izuzetno oslanjanje na skill igrača i manji utjecaj RNG-a od, na primjer, Teamfight Tacticsa. Ovo će sigurno obradovati sve one igrače koji su gubili živce igrajući TFT, a nikako nisu uspijevali da dobiju dobre karte. Ovdje bi svaki potez u teoriji trebao imati adekvatan odgovor i isključivo će od skilla igrača ovisiti ishod meča.
“Time for a true display of skill!”
Who’s ready to take on Runeterra?
Follow @playruneterra and go to https://t.co/SaqkfOqYW1 and pre-register for a chance to play in this preview patch and other upcoming events. pic.twitter.com/eGLhqCyeGM— League of Legends ? (@LeagueOfLegends) October 16, 2019
Idemo dalje. Još jedna objava od Riota je rad na FPS-u kodnog naziva Project A. Zanimljivo je da bi ovaj shooter trebao imati potpuno novi lore i neće biti povezan sa League of Legendsom. S obzirom na to da se radi o character-based pucačini, odmah se vuče paralela s naslovima kao što su Overwatch i Paladins. Međutim, sam gameplay puno više podsjeća na Counter Strike, jer je staloženiji i sa puno manje detalja i kaosa na ekranu u odnosu na Overwatch. Lako je za povjerovati da će Riot napraviti odličan posao sa ovim naslovom, možda čak i pomesti Overwatch, jer dovoljno je da se sjetimo što su uradili sa Dotom. Ako bi napravili pristupačniju i gledljiviju igru, a opet zabavnu za mlađu populaciju, sigurno bi bili uspješniji od konkurencije.
Svi znamo da League of Legends ima hrpu klonova u mobile svijetu, ali ni jedna od tih igara nije baš to što bi fanovi LoLa željeli da igraju. Sada Riot najavljuje League of Legends: Wild Rift, koji dolazi na mobilne platforme i konzole. Radi se o League of Legendsu kakvog znamo, redizajniranom i prilagođenom za konzole i mobilne uređaje. Lore i karakteri su isti i sam gameplay je isti, što znači da ćemo napokon i na mobilnim uređajima moći igrati sličnu metu i iste heroje. Kada je u pitanju cross-play, nije odbačena ideja da se konzolaši i igrači sa telefonima susretnu na Summoners Riftu, jer neke konkretnije prepreke za takvo što baš i nema. S druge strane, sigurno je jedino da PC igrači ni na koji način neće biti dio cross-playa.
Posljednja najavljena igra je LOL Esports Manager. Ovdje sada nismo sigurni što da mislimo, jer esport menadžeri se nisu pokazali kao dobre igre. Hoće li Riot uspjeti to da promjeni, ostaje da se vidi. Vjerojatno je ovo njihov pokušaj da gledatelje i igrače još više približi natjecateljskom karakteru igre i svemu onome što esport danas predstavlja. Prva inačica trebalo bi da ima samo timove i igrače iz LPLa (Korejskog League Of Legends Pro League), da bi se kasnije upotpunjavao sa ekipama i igračima iz ostalih liga svijeta (LCS, LEC, LCS itd…). Ovo će biti prilika za svakoga da vidi kako je to smišljati taktiku i planirati draft, ali i praviti tim tokom off sezone, koji ima potencijal da bude prvi.
Posljednja vijest ne tiče se igre, ali tiče se League of Legends lora i novog načina pričanja priče. Naime, najavljenja je anime serija naziva Arcane koja će da se bavi karakterima i svijetom iz popularne Riotove igre. U prvom traileru vidimo da se priča vrti oko Jinx i Vi i njihovog odrastanja. Sigurni smo da Riot ne planira tu stati, jer LoL univerzum je dovoljno velik da se bez problema napravi desetak sezona serije. Produkcijski dio za sada u potpunosti na sebe preuzima Riot, ali nije nemoguće da uđu u dogovor sa nekim (tko je spomenuo Netflix?), kada je u pitanju distribucija materijala.
Kada pogledam što to sve Riot sprema, ne mogu a da ne pomislim da je ovo jedan od načina da u budućnosti doista vidimo esport olimpijadu. Ako bi uspjeli da izbace Overwatch i Hearthstone, a sa svojim FPS-om i kartaškom igrom zauzmu top pozicije na esport mapi, zaokružili bi sve natjecateljske žanrove. MOBA, FPS i card game bili bi dovoljni da imaju suverenu vlast, a fajter i mobilini naslov samo bi upotpunili priču. Što o svemu ovome misle Blizzard/Activision i Valve, nismo baš sigurni…
Leave a Comment