Robert Briscoe, iznimno nadareni art dizajner čiji rad krasi iznimne naslove poput Dear Esther ili Mirror’s Edge, odlučio se ponovno zaplivati u vodama velikih njuški. Kažem ponovno jer prije nego je počeo raditi za The Chinese Room i naslovima poput Dear Esther i druge reinkarnacije Amnesie, radio je za DICE.
Na osobnom blogu Robert je objavio kako se rad na Unity verziji Dear Esther približio svom finalnom stadiju te da je 90% igre već dovršeno, a on je posljednjih 11 mjeseci proveo na postupku dobivanja radne vize za Sjedinjene Američke Države te se već krajem mjeseca seli u Seattle kako bi se pridružio, ni manje ni više, nego razvojnom studiju Valvea.
Navodi kako je glavni razlog pristanka na rad za Valve, pored naravno želje za poslom u vrhunskom i renomiranom studiju, njegova potreba da se makne iz osobne izolacije i sigurnosti te više bude okružen ljudima. Rad za Valve ga neće instantno odvojiti od rada za The Chinese Room, te navodi kako će se jednog dana sigurno vratiti u nezavisne razvojne vode jer već sada planira neke buduće projekte, kako osobne tako i u suradnji sa The Chinese Room, a svo slobodno vrijeme u Seattleu će provesti na razmišljanju usmjerenom upravo u tom pravcu. No, kako bilo, trenutno kako sam kaže se mora maknuti od izoliranosti te sa dečkima iz Valvea raditi na kapama, jer to je ono čime se oni bave.
Nemogu ne primjetiti količinu suzdržanosti u njegovim riječima, a cijeli njegov post zvuči kao veliko opravdavanje prohipsterskim kuloarima koji okružuju indie razvojnu ideju i priču. Očito je da se svatko može prodati za određenu cifru, no tko smo mi tu da sudimo. Oduvijek je vrabac u ruci bio bolji nego golub na grani, u ovom slučaju možda i nekoliko vrabaca, no ono što je važnije od svega jest činjenica da Valve okuplja kvalitetu oko sebe. Ako pogledamo bezmožni Team Fortress 2 ili Dotu 2, te ostalu suitu “jednostavnih” Valeveovih naslova, jasno je ko’ dan da se dovođenjem čovjeka zaslužnog za jedne od najboljih storytellinga u proteklih nekoliko godina, u Gabeovom loncu sigurno kuha nešto opako.
Bile to kobase ili kiseli kupus, evo vam razloga da tražite neke nove mistične naznake velikog naslova sa brojkom 3.
Leave a Comment